33.8 C
Skopje
Tuesday, August 3, 2021

Опра се подготвува за свадба по 29 години свршувачка?

Најчитани вести

Една од најпопуларните водителки во светот, 67-годишната Опра Винфри, доживеа силување во својата младост и никогаш не се омажи во животот. Но, и покрај тоа, таа ја најде среќата во љубовта во нејзиниот партнер Стедман Греам уште во 1986 година, со кого се вери пред 29 години и остана свршена до денес.

Ретки се паровите кои толку долго чекаат да застанат пред олтарот, но се чини дека водителката конечно собра храброст да се посвети пред Бога и законот за верност на нејзиниот партнер. Имено, извор близок до водителката откри дека парот се подготвува да се венча на интимна церемонија во задниот двор на нивната луксузна куќа во Монтечито, Калифорнија.

„Двајцата во моментов планираат интимна церемонија во задниот двор на нивниот дом и со задоволство се откажуваат од целиот стрес околу организирањето на голема венчавка, која во секој случај не е можно да се одржи поради пандемијата“, рече изворот. „Списокот на гости е мал – семејството, домаќинот Гејл Кинг и пријателите како принцот Хари и Меган Маркл, кои живеат покрај неа“, додаде тој.

Oprah winfrey

„Тие сакаат сè да биде едноставно, а коронавирусот дојде кај Опра како одличен изговор за да го направи нејзиниот голем ден скромен и без стрес“, објаснува изворот, додавајќи дека водителката и 70-годишниот претприемач сметаат дека е важно да направете го следниот чекор во врската по тешката година што ја имаа, со оглед на пандемијата. Времето поминато заедно во изолација ја зајакна и продлабочи нивната врска. „Сега тие се поблиски од кога било, сега е време да се венчаат“, заклучува нивниот пријател.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести