27.8 C
Skopje
Monday, August 8, 2022

Опожарен автомобилот на директорот на ЈКП – Комуналец Прилеп

Најчитани вести

Вчера во раните утрински часови непознати сторители го опожариле автомобилот на директорот на ЈКП – Комуналец, кој се наоѓал пред неговата куќа.

Поради тоа градоначалникот на општина Прилеп, Борче Јовчески одржа прес-конференција и кажа деке е загрозена безбедносната состојба во градот бидејќи се случија два инциденти за краток период.

Исто така, градоначалникот побара оставка од командирот на Полициската станица Прилеп со објаснување дека граѓаните не се безбедни.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com