10.8 C
Skopje
Friday, December 9, 2022

Онур и Шехерезада го чекаат своето трето дете: Го открија и полот на бебето

Најчитани вести

Само една година по пристигнувањето на нивниот втор син, еден од најпопуларните турски парови – 50-годишниот Халит Ергенч, кој се прослави со улогите на Сулејман Величествениот и Онур и неговата 12 години помлада сопруга Бергузар Корел, која стана sвезда како Шехерезада, објавија дека чекаат трето дете.

Актерката го објави и полот на бебето.

Прво Бергузар на Инстаграм објави дека го чека своето трето дете со сопругот Халит Ергенч. Тие веќе ги имаат синовите Али и Хан, а сега се знае дека очекуваат девојче.

„Сакав да ја споделам мојата среќа со вас“, напиша таа во објавата, како и дека „Господ знае колку го сакала тоа“.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести