18.8 C
Skopje
Monday, August 8, 2022

Оливија Вајлд го напушти семејниот дом и започна зеднички живот со 10 години помладиот пејач, Хари Стајлс!

Најчитани вести

Светот не престанува да зуе за музичарот Хари Стајлс и актерката Оливија Вајлд кои на почетокот на јануари потврдија дека биле малку повеќе од пријатели кога пристигнаа заедно на свадбата на неговиот агент. Дека не е само безопасна романса, хероината на серијата ‘Dr. House’ алудираше на неодамнешен (воопшто не очекуван) потег. Имено, холивудската убавица е снимена како ги движи своите работи надвор од семејната куќа што ја купила со нејзиниот поранешен свршеник Џејсон Судеикис, а потоа била видена како ги носи во привремениот дом на британската пејачка во Лос Анџелес.

Холивудската sвезда Оливија Вајлд и британскиот музичар Хари Стајлс деновиве не престануваат да ги пополнуваат медиумските колумни, а ако не станува збор само за минлива романса, тоа најдобро го потврдуваат неодамнешните папарацо-фотографии кои покажуваат како младенците се преселиле на истата адреса.

36-годишната актерка и пејачот се зближиле на снимањето на филмот „Don’t Worry Darling“ во кој тој игра една од главните улоги и таа го режира.
На Денот на вљубените, sвездата од серијата ‘Dr. House’ е фатена како носи куфери полни и ги става во автомобил пред куќата што ја купи во 2019 година со нејзиниот поранешен свршеник, актерот и продуцент Џејсон Судеикис.

Подоцна истиот ден, актерката беше снимена, со помош на нејзиниот нов партнер, како внесува работи во холивудската куќа во која се наоѓа Хари Стајлс, а имотот му припаѓа на неговиот агент Џеф Азоф, на чија венчавка тие се појавија заедно на почетокот на оваа година и потврдија тие не биле само пријатели.

Пространа вила со базен, сместена во Кањонот Лорел, украсена во модерен стил. Кујната и трпезаријата се добро осветлени, а има и дневна соба со стаклени врати што се отвораат кон дворот, овозможувајќи лесен пристап до базенот.

Да потсетиме, на почетокот на годината Оливија Вајлд беше придружувана од Хари Стајлс на свадбата на неговиот агент на ранчот Сан Исидро во Калифорнија, а заедничките фотографии на кои се држеа за раце ги потврдија гласините за можна љубов.

Стајлс на сите им ја претставуваше како девојка, ја бакнуваше и ја држеше за рака цело време. Гостите беа изненадени, но и воодушевени. На Хари не му е грижа за разликата во возраста и воопшто не се грижи за острите коментари од околината.

Интересно е да се напомене дека Оливија Вајлд ја раскина свршувачката со долгогодишниот партнер и продуцент Џејсон Судеикис минатиот ноември по деветгодишна врска.

Поранешната двојка се вери кон крајот на 2012 година и за време на нивниот заеднички живот станаа родители на две деца, шестгодишниот син Отис Александар и четиригодишната ќерка Дејзи Џозефин.

Тие раскинаа на почетокот на годината. Желбата беше заемна и тие останаа во добри односи поради децата. Тие се приоритет и срцето на семејните односи, изјави извор близок до поранешната двојка.

Пред Оливија Вајлд, згодниот Хари Стајлс се дружеше со моделите Камил Роу, Сара Сампајо и Кендал Џенер, а се шпекулираше дека тој ја бакнал пејачката Тејлор Свифт и покојната ТВ водителка Каролин Флак.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com