22.8 C
Skopje
Wednesday, August 17, 2022

Околу 100 мали прасиња изгореа во пожар на фарма во Штипско

Најчитани вести

Во штипското село Долани изгоре свињарска фарма. Во пожарот изгореле околу 100 прасиња, а биле спасени осум големи свињи и околу 100 мали.

Командирот на ТППЕ Штип, Дарко Коцев за МИА изјавил дека пожарот се случил синоќа во 21:30 часот, а го гаснеле десет пожарникари со три противпожарни возила.

Засега не се знае која е причината за настанатиот пожар. На терен ќе излезе полициска екипа за да се утврди како настанал пожарот.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com