7.8 C
Skopje
Saturday, May 21, 2022

Озил стигна во Фенербахче: Од дете навивам за нив!

Најчитани вести

Поранешниот германски репрезнетативец со турско потекло Месут Озил е нов фудбалер на Фенербахче, откако го раскина договорот со Арсенал, каде што не добиваше шанса на теренот.

Озил замина од Арсенал по осум години минати во Лондон, при што освои три трофеи во ФА-купот, а главен проблем за „топчиите“ беше платата на фудбалерот, која изнесуваше 350.000 фунти неделно.

По потврдата за трансферот Озил истакна дека е среќен и возбуден што потпишува за клубот за кој навивал.

„Возбуден сум од дете сум навивач на Фенербахче. Ова не е остварување на сонот за клубот, туку и за мене. Едвај го чекам првиот натпревар“, кажа Озил.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com