1.8 C
Skopje
Sunday, January 29, 2023

Од 12 јули вакцинација и без закажан термин

Најчитани вести

Министерството за здравство информира дека почнувајќи од 12 јули вакцинацијата на граѓаните ќе се одвива во постоечките вакцинални пунктови од здравствените домови и болниците во државата, а во спортските сали ќе се одвива масовна ревакцинација.

Оттаму додаваат дека почнувајќи од 12 јули, секој граѓанин ќе може да се вакцинира без разлика дали е пријавен или не се пријавил на веб страницата vakcinacija.mk

„ Секој кој сака да се вакцинира истото ќе може да го направи без закажан термин, а паралелно ќе се одвива и вакцинацијата на граѓаните кои се пријавиле на vakcinacija.mk“ соопшти Министерството за здравство.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести