10.8 C
Skopje
Saturday, November 27, 2021

Од 1-ви јули конечно без роаминг со соседните земји

Најчитани вести

Министерот за надворешни работи Бујар Османи, на својот Фејсбук профил објави дека роамингот од Македонија, почнувајќи од 1ви јули нема да важи за Албанија, Косово, Србија, Босна и Херцеговина и Црна Гора.

https://www.facebook.com/bujar.osmani.942/posts/1552648918272339

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com