29.8 C
Skopje
Thursday, May 26, 2022

Од Јуниорска Евровизија до светско музичко парче: Nickarth со нова музика!

Најчитани вести

Неодамна ве потсетивме на Никола Илиев, момчето кое пред неколку години беше дел од тимот на Македонија на Јуниорската Евровизија. Ова момче денес порасна и на само 22 години прави музика со светски призвук.

За потсетување Никола, на музичката сцена се претставува под псевдонимот Nickarth. Деновиве ја објави својата нова песна, заедно со спот, насловена како „I Only Care If You Too“ и истата е комплетно негово авторско дело.

Одличната музика, едноставниот видеозапис дефитивно ќе ве освојат од прва, а како звучи новото музичко парче на овој млад инди – поп артист слушнете во продолжение./hashtag.mk

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com