19.8 C
Skopje
Saturday, October 1, 2022

Од станови во кои чистела скопјанка украла накит вреден 960.000 денари

Најчитани вести

Полициски службеници од СВР Скопје вчера лишиле од слобода 45-годишна скопјанка со иницијали М.А, поради сомнение дека во претходниот период извршила кражби во три станови во Скопје, при што одзела накит со вкупна вредност од околу 960.000 денари.

Како што информираат од МВР, таа била пријавена на 14. март годинава од сопственичките на трите станови, каде повремено било ангажирана за чистење, дека ја искористила нивната доверба и во повеќе наврати одзела поголема количина златен накит.

Вчера врз основа на судска наредба, биле извршени претреси во домот на М.А. и во домот на нејзината мајка, при што бил пронајден дел од накитот, кој бил вратен на сопственичките.

М.А. била приведена во полициска станица и по целосно документирање на случајот против неа ќе биде поднесена соодветна пријава.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com