1.8 C
Skopje
Monday, January 30, 2023

Од среда да се укине полицискиот час предлага Комисијата

Најчитани вести

МИнистерот за здравство Венко Филипче, соопшти дека утрово на Комисијата за заразни болници се донеле одлуки за укинување на полицискиот час и ограничувањата за собири и организација на настани, концерти и забави.

Одлуките ќе бидат предложени до Кризниот штаб, асе предлага од среда, 16 јуни да се укине целосно полициски час. Епидемиолошката состојба е стабилна и го дозоволува ова.

Исто така, се предлага да се укине ограничувањето од максимум 100 гости на свадби и прослави.

Да се дозволи организација на настани, концерти и забави во клубовите и локалите само на отворено, со капацитет до максимум 50% од објектот и не повеќе од 1000 лица.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести