13.8 C
Skopje
Sunday, June 13, 2021

Од свински грип починаа 54 лица во Мјанмар

Најчитани вести

Епидемијата на свински грип, вирусот Х1Н1, се прошири на поголем дел од Мјанмар, а досега починале 53 заразени лица, соопшти Министерството за здравство на таа земја.

Епидемијата на свински грип во Мјанмар се појави минатиот месец, а првиот смртен случај е забележан на 19 јуни во Јангон.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести