23.8 C
Skopje
Saturday, May 28, 2022

Од полноќ нови цени на горивата

Најчитани вести

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе ги соопшти новите цени на горивата кои ќе стапат на сила од полноќ.

Минатата недела цената на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 се зголеми за 0,50 денари. Цените на останатите нафтени деривати останаа исти како неделата пред тоа.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com