27.8 C
Skopje
Monday, August 8, 2022

Од полноќ нови цени на горивата: Дизелот поевтинува, бензините остануваат со иста цена

Најчитани вести

Од вечерва на полноќ промена на цената на дизелот, додека бензините остануваат непроменети.

Така дизелот ќе се продава за 2,5 денари поевтино, и ќе изнесува 104 денари по литар.

Цената на бензините нема да се менува, односно 109 денари за ЕУРОСУПЕР 95 и 111,5 денари за ЕУРОСУПЕР 98.

Поевтинува и цената на екстра лесното масло за два денари и ќе изнесува 103 денари. Цената на мазутот останува иста 53,3 денари.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com