Home » Од неа ја наследила убавината: Мајката на Анџелина Џоли била поубава од неа (ФОТО)

Од неа ја наследила убавината: Мајката на Анџелина Џоли била поубава од неа (ФОТО)

by Журнал.мк

Анџелина Џоли многумина ја сметаат за најубава жена на светот. Нејзиниот поглед често го нарекуваат „мачкин“, а нејзината насмевката е симбол на Холивуд. Сепак, многумина не знаат дека Анџелина Џоли многу потсетува на нејзината покојна мајка Маршелин Бертран, од која ја наследила убавината, но и држењето на телото.

Да беше жива, Маршелин годинава ќе наполнише 71 година. Мајката на Анџелина била и актерка, но кариерата ја запоставила поради семејството.

Сепак, таа сфатила дека е многу тешко да се усогласи филмската кариера и да се грижи за мали деца, па решила да му се посвети на семејството.

Сепак, бракот со Џон Војт не и донел среќа на младата актерка во тоа време. Открила дека тој ја изневерувал со кого стигнел, па затоа поднела барање за развод кога нејзиниот син имал пет а нејзината ќерка три години.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More