9.8 C
Skopje
Thursday, October 21, 2021

Од ден на ден сè повеќе расте: ТикТок достигна милијарда корисници

Најчитани вести

ТикТок вчера на својот блог објави дека милијарда луѓе ја користат нивната платформа секеј месец…

Ова значи дека на оваа наша планета, приближно еден од седум и пол луѓе редовно гледа кратки видеа со танцување, духовити снимки, совети од различни области, предизвици, па дури и вистинска образовна содржина.

Фејсбук објави дека има 2,9 милијарди активни корисници месечно во јуни, што е за 7% повеќе од претходната година. Сепак, ТикТок расте со неверојатна брзина, така што новите податоци за корисниците бележат пораст од 45% од месечните активни корисници од јули 2020 година, кога имаше 689 милиони корисници. Покрај тоа, овој јули, ТикТок стана првата апликација што не е на Фејсбук, а достигнала 3 милијарди глобални преземања.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com