1.8 C
Skopje
Sunday, January 29, 2023

Од денеска целосно затворен сообраќајот на делницата помеѓу клучките Штип-Запад и Штип-Југ

Најчитани вести

Автомото сојузот на Македонија (АМСМ) информира дека од денеска целосно ќе биде затворен сообраќајот на делницата помеѓу клучките Штип-Запад и Штип-Југ.

Сообраќајот ќе биде пренасочен на веќе постоечкиот Регионален пат кој минува низ Штип преку Ново Село до клучка Штип-југ.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести