13.8 C
Skopje
Saturday, October 23, 2021

Од денеска вакцинација и во малата сала од А1 СЦ Борис Трајковски

Најчитани вести

Министерството за здравство информира дека од денеска почнува вакцинација во малата сала од A1 СЦ Борис Трајковски во Скопје.

– Граѓаните кои сакаат да се вакцинираат тоа може да го направат без да закажат термин. Вакцинација и ревакцинација продолжува да се одвива и во останатите поликлиники во Скопје, како и низ другите вакцинални пунктови низ државата, соопштува МЗ.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com