10.6 C
Skopje
Saturday, October 16, 2021

Одложена претставата на Кумановскиот театар на Фестивалот „Војдан Чернодрински”

Најчитани вести

Претставата на кумановскиот театар „Вообразен болен” според Молиер, во режија на Драгана Гунин требаше да се игра од 18 часот на сцената од Центарот за култура „Марко Цепенков”.

Останува публиката да ја гледа претставата на Драмски театар од Скопје која ќе се одигра од 21 часот во прилепскиот народен театар.

Претставата „Вообразен болен” беше во официјалната програма на Фестивалот на кој досега се одиграни три претстави: „Мој термин на МНТ, „Вечера за глупаци” на театар Комедија и „Глембаеви” на прилепскиот театар.

Засега не се најавуваат други репертоарски промени на Македонскиот театарски фестивал „Војдан Чернодрински кој се одржува од 1 до 8 октомври.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com