14.8 C
Skopje
Tuesday, October 19, 2021

Одбраната подготвува жалби за Јанакиески и за уште седум притворени

Најчитани вести

Адвокатите ги подготвуваат жалбите за осумтемина на кои синоќа им беше одреден притвор во најновата истрага на Обвинителството за организиран криминал.

Од затворот во „Шутка“ за Алсат потврдија дека поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески и уште седуммина уште синоќа се донесени на издржување на 30-дневниот притвор.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com