Home » Одбојкарите ги промовираа дресовите со кои ќе настапат на ЕП

Одбојкарите ги промовираа дресовите со кои ќе настапат на ЕП

by Журнал.мк

Во пресрет на Европското првенство, Одбојкарската федерација на Македонија, во Агенцијата за млади и спорт, ги претстави новите дресови.

За две недели во четири држави ќе започне Европското првенство во одбојка. Покрај Бугарија, Израел и Италија, домаќин на континеталниот шампионат ќе биде и Македонија.

Македонската репрезентација во Ц-групата, во Скопје, ќе игра против Чешка, Данска, Црна Гора, Холандија и Полска.

Македонските одбојкари новата опрема ќе ја сефтосаат на турнирот „Бранко Хаџииљоски Чајка“. Покрај Македонија на турнирот што ќе се одржи од 18-ти до 20-ти август ќе учествуваат Египет, Јапонија и Грција.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More