Home » Одбележување на Светскиот ден на хемофилија – 15 април

Одбележување на Светскиот ден на хемофилија – 15 април

by Журнал.мк

Здружение на хемофиличари информира дека денеска во 12 часот пред Универзитетската клиника за детски болести, Центарот за хемофилија при ИТМ и ниверзитетеска клиника за Хематологија, ќе биде одбележан Светскиот ден на хемофилија – 15 април.

Од Здружението известуваат дека Светскиот ден на хемофилија ќе биде одбележан со пуштање на црвени балони, садење 17 рози пред Центарот за хемофилија и боење на платото пред трите најважни места каде се згрижуваат лицата со хемофилија и останатите коагулопатии./МИА

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More