7.8 C
Skopje
Saturday, December 3, 2022

Одбележување на Светскиот ден на туризмот

Најчитани вести

Во организација на Министерството за економија денеска ќе биде одбележан Светскиот ден на туризмот.

На одбележувањето во Клубот на пратенциите ќе се обрати министерот за економија Крешник Бектеши.

Во рамки на одбележувањето на Светскиот дел на туризмот оваа година ќе бидат доделени признанија за животно дело во туризмот.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести