21.8 C
Skopje
Sunday, August 14, 2022

Ограбиле спортска обложувачница во Ченто, пукале, па направиле сообраќајна несреќа

Најчитани вести

Вистински хаос се случувал синоќа во скопската населба Ченто кога две лица ограбиле спортска обложувачница, а на излегување од објектот испукале еден кушум.

Според информациите од полицијата, тие заминале со автомобил и на улицата Фуштанска удриле во патничко возило „мицубиши“ по што го оставиле нивниот автомобил и побегнале.

Од МВР велат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com