17.8 C
Skopje
Wednesday, August 17, 2022

Овој човек заработува милиони и не прави ништо: Дознајте како!

Најчитани вести

Шоџи Моримото од Јапонија заработи многу пари дури и без еден ден работа. Првичната идеја му помогна да живее удобно и да вложи минимум напор.

Имено, овој 37-годишник заработува големи суми не работејќи – ништо! Тој работи последните две години како личност која може да „јаде, пие и да дава едноставни одговори, но ништо повеќе од тоа“. Звучи како нешто што никому навистина не му треба, но во пракса тој има што да направи.

Ако се прашувате што му е работата- тоа е многу едноставно. На пример, тој скока во гејмерски тимови кога им недостасува еден играч, прави друштво со луѓе кои поднесуваат барање за развод или ги поздравува оние кои се преселиле во нов дом.

“Ги следам моите клиенти каде сакаат. Одговарам на нивните прашања, ги слушам, кимам со главата кога треба. Беше непријатно на почетокот, но со време се навикнав”, изјави Моримото за Vice.

Тој вели дека на почетокот ги споделувал своите услуги бесплатно, но дека тоа полека прераснало во профитабилен бизнис – денес еден ангажман чини околу 80 евра.

Шоџи раскажа како 36-годишна жена го ангажирала барем 10 пати, да и прави друштво кога одела на состаноци или секс-продавница.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com