17.8 C
Skopje
Sunday, March 26, 2023

Овие патишта се сон на секој возач!

Најчитани вести

Kолин Стен е фотограф од Романија кој ги сподели своите неверојатни фотографии од патиштата во Трансилванија. Трансилванија е историски регион во централниот дел на Романија и на многумина им е позната по легендата за Дракула. Стен вели дека патувањето по овие патишта е прекрасно искуство за секој возач или моторџија.

Неговиот проект е наречен “Бескрајниот пат до Трансилванија” и истиот брои над 200 фотографии направени во различни годишни времиња.

Во прилог погледнете дел од фотографиите./alsat-m.tv

Најнови вести