Овие патишта се сон на секој возач!

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on google
Share on linkedin
Share on email
Share on print

Kолин Стен е фотограф од Романија кој ги сподели своите неверојатни фотографии од патиштата во Трансилванија. Трансилванија е историски регион во централниот дел на Романија и на многумина им е позната по легендата за Дракула. Стен вели дека патувањето по овие патишта е прекрасно искуство за секој возач или моторџија.

Неговиот проект е наречен “Бескрајниот пат до Трансилванија” и истиот брои над 200 фотографии направени во различни годишни времиња.

Во прилог погледнете дел од фотографиите./alsat-m.tv

T.E.

Оставете коментар

Актуелно

@2019 – Новинска агенција ЖУРНАЛ. Сите права се задржани.

Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.