25.8 C
Skopje
Saturday, July 2, 2022

Овие зборови ќе бидат лекција за многумина: Рада Манојловиќ ја откри опасната зависност која ја прогонувала со години

Најчитани вести

Пејачката Рада Манојловиќ веќе неколку години е позната по тоа дека прави одлични забави заедно со нејзиното момче Харис Берковиќ.

Таа искрено и без влакна на јазикот неодамна откри некои нејзини лични проблеми за кои верува дека времето ќе биде најдобар показател за нивно решавање.

Па така во една прилика таа говореше дека користи лекови за смирување и што точно користела.

-Беше тоа во 2015 година. Не дојдов до антидепресиви, но мислам дека не им е лесно на оние кои мораат да земаат лекови. Пиев таблети за спиење, користев се и сешто на своја рака бидејќи имав проблеми со сонот.

Таа додава дека се одвикнала од тоа многу тешко.

-Тешко, многу тешко, толку долго траеше одвикнувањето од зависноста да еднаш реков: Поубаво да се напијам и заспијам. И тоа јас што не пијам алкохол, тогаш почнав и да пијам. Но сфатив дека поубаво е да бидам навлечена на тоа отколку на дрога. Знаев дека тоа создава некој хемиски процес од кој стануваш зависен. И што би си правела јас проблеми без проблеми.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com