3.8 C
Skopje
Tuesday, November 30, 2021

Овие до втор круг ќе прогласат крај на пандемијата

Најчитани вести

  • Владата ги укинала ограничувања колку луѓе можат да бидат на иста маса во кафана. Можат колку сакаат.
  • Дозволена е и поголема исполнетост на капацитетите на објектот, од 30% на 50%.
  • Олабавувањето на мерките важи и за отворените и за затворените делови на локалите.
  • Не се знае дали за вториот круг нечиј слоган ќе гласи „Најдоброто за пандемијата“.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com