17.8 C
Skopje
Thursday, August 18, 2022

ОВА СО МАЈМУНСКИТЕ СИПАНИЦИ Е ЕДНА ЛОША ДРАМА Нема простор за паника, бидете спокојни!

Најчитани вести

Целата работа со мајмунските сипаници ми личи како на една лоша драма. Вака епидемиологот д-р Драган Даниловски во „Студио 10“ ја оценува ситуацијата со евентуалната нова пандемија која веќе ги зафати Португалија и Шпанија.

Според епидемиологот, не постои простор за страв.

– Целата работа со мајмунските сипаници ми личи како на една лоша драма. Мислам дека премногу силно се изреагира од светските здравствени агенции, нашите медиуми. Јавноста ја крена топката многу високо и сега сите се во вчудоневидување. Дали е мутиран вирус, ќе му направат мутација и ќе стане опасен, тоа се дел од коментарите, но јас мислам дека нема простор за страв – вели д-р Даниловски.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com