34.8 C
Skopje
Thursday, June 30, 2022

Ова се новите цени на горивата

Најчитани вести

Мазутот поскапува а бензините и дизелот и во следните седум дена ќе се точат по цени исти како и во претходната недела.

Ова станува јасно од одлуката на регулаторната комисија која одлучи ЕУРОСУПЕР БС-95 возачите да точат по 67 денари за литар, а ЕУРОСУПЕР БС-98 ќе се точи по 69 ден/лит.

61,5 ден/лит. ќе се продава ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) а 50,50 денари за литар ќе чини Екстра лесното масло за домаќинство

Мазутот ќе чини 35,407 денари за килограм оваа недела

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com