33.8 C
Skopje
Wednesday, June 23, 2021

Ова се најголемите фаворити за победа на Евровизија – тесна трка помеѓу оваа балада од која ќе ве облеат емоции и девојката која е вистинска заводничка

Најчитани вести

Според сегашните податоци на обложувалниците, најголем фаворит за победа е Италија и нејзиниот претставник – групата „Манескин“ со песната „Ziti e buoni“. Оваа година, 39 земји учествуваат на Евросонгот. Првите три фаворити се Италија со 22 отсто, Франција со 20 и Малта со 12 отсто.

До неодамна, Малта беше најголем фаворит за победа, но состојбата се смени по првата проба, кога нивниот претставник доби лоши критики за костумите и перформансите.

На четвртото место е Исланд, а следуваат Кипар, Бугарија, Швајцарија, Украина, Литванија, Грција, Русија, Шведска, Финска, Сан Марино и Норвешка

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести