Home Шоубиз Ова е НАЈСКАПАТА ПЕСНА НА ЕСТРАДАТА но, на Ана и се исплатила многу повеќе

Ова е НАЈСКАПАТА ПЕСНА НА ЕСТРАДАТА но, на Ана и се исплатила многу повеќе

by admin

Пејачката Ана Николиќ ги освои срцата на публиката кога првпат се појави на јавната сцена, а таа е сопственичка на најскапата песна на естрадата.

Една од нејзините песни особено се издвојува, а иако поминаа повеќе од 15 години од нејзината премиера, сепак сите сакаат да ја слушаат и да ја споменуваат.

Станува збор за песната „Ромале, ромали“, со која Ана се претстави на националниот избор за песна на Евровизија во 2006 година, Беовизион.

Уште од првото слушање се знаеше дека песната ќе биде голем хит, а не беше занемарлива и цената за која Ана ја купи од Кики Лесендриќ. Николиќ за оваа песна тогаш платила 30.000 евра, но бидејќи песната и денес на големо се слуша, очигледно не згрешила.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More