-3.2 C
Skopje
Wednesday, January 19, 2022

Ова е за Оскар: Судијата го допре, тој падна како покосен

Најчитани вести

Синоќа се играше големото бразилско дерби помеѓу Палмеирас и Фламенго и тоа во финалето на Копа Либертадорес.

Палмеирас славеше со 2:1 и повторно стана шампион на Јужна Америка, но една сцена денес е главна тема.

Имено, судијата Нелсон Питана го допре по грб играчот на Палмеирас, кој падна како покосен и се виткаше од болка.

Дури кога судијата му објасни дека тој го допрел по грб, овој стана и почна да трча.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com