23.8 C
Skopje
Friday, June 18, 2021

Ова е вилата која ја продава Памела Андерсон: Вложила 8 милиони долари во реновирање на оваа луксузна недвижнина

Најчитани вести

Познатата актерка и модел Памела Андерсон реши да се пресели во Канада со својот нов сопруг, па затоа на продажба стави луксузен имот од 580 квадратни метри со приватна плажа.

Таа ја купи вилата во 2000 година за 1,8 милиони долари, но претрпе големо обновување и ја обнови по нејзин вкус. Ѝ требаа околу 10 години да го направи тоа по нејзин вкус, во кое вложи уште осум милиони.

Вилата се наоѓа во затворена заедница во Малибу, Калифорнија, и содржи три спални соби и е околу 600 квадратни метри. Луксузниот имот вклучува голема дневна соба, трпезарија и кујна со отворен план со камин, кровна палуба и простран базен со простор за одмор и сончање.

Кујната има камени плочи и стаклени врати што се отвораат кон базенот. Скалила од дрво и стакло водат кон главната спална соба која има приватен балкон, а на имотот има и една спална куќа за гости.

Одлуката за продажба на нејзиниот имот и враќање во родната Канада ја донесе Памела кратко откако се омажи за својот телохранител Дан Хаихурст. Таа тајно се омажи за Бадник, а сега планира да живее помирен живот на нејзиниот ранч со нејзиниот нов сопруг, дури петти по ред.

  • „Се чувствувам помирно на мојот ранч во Ванкувер, каде што имам свое засолниште за животни. Покрај тоа, тоа е многу блиску до плажите, на чекор до мене и веќе сум покрај вода, каде што обично се релаксирам“ – изјави Памела за „The Post“.

Погледнете како изгледа вилата внатре:

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести