2.8 C
Skopje
Tuesday, December 7, 2021

ОВАА ЗАГАТКА ИЗМАЧИ МНОГУМИНА! Дали на фотографијата гледате стапчиња за јадење?

Најчитани вести

Забавно…

Бидејќи останувањето дома трае подолго, луѓето се обидуваат да ја „убијат“ здодевноста на разни начини и да најдат нешто интересно да направат. Еден од начините да се забавувате се разни загатки и гатанки, кои истовремено ги забавуваат луѓето и им помагаат да го вежбаат и развиваат мозокот.

Подготвивме загатка што ги натера луѓето да размислуваат со целосна концентрација.

Бидејќи се затвораат рестораните ширум Светот, се повеќе луѓе нарачуваат храна преку Интернет, а испораката доаѓа пред нивните станови и куќи.

Заедно со одредени јадења, има и прибор. Погледнете ја фотографијата и обидете се да најдете пар стапчиња за јадење во оваа загатка.

Стапчињата се наоѓаат во садот со јуфки, но стојат исправено, па е тешко да се забележат.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com