6 C
Skopje
Sunday, May 9, 2021

Оваа девојка (16) е зависна од пластични операции! Богатите родители ја финансирале!

Најчитани вести

Тинејџерката (16) од Кина, позната како најголема зависник од пластична хирургија во оваа земја, тврди дека имала 100 естетски корекции за три години, а фотографиите од трансформацијата што ги покажа на популарната платформа се целосно загрижувачки и застрашувачки.

Нејзиното име е Џуи Чуна, таа е инфлуенсер и има повеќе од 300.000 фанови на платформата „Сина Веибо“. Таа привлече внимание на Интернет токму поради нејзината трансформација.

Таа открива дека доживеала сериозни последици поради пластични операции, како што се губење на меморијата и трајни лузни, но исто така вели дека „сè се исплатело“.

Им рекла на своите придружници дека изгледала грдо пред трансформацијата и дека поради тоа ја малтретирале.

Таа имала 13 години кога ги убедила своите родители да ја направат нејзината прва операција. Тоа беше корекција на очните капаци, што е популарна естетска процедура кај жените во Азија. Нејзините родители првично се спротивставија на нејзината желба, а потоа го поддржаа и нејзиното барање.

Инфлуенсерката вели дека луѓето се обидувале да ја убедат да се откаже од операцијата, но таа продолжила да го прави тоа затоа што забележала дека другите почнале подобро да ја третираат.

Нејзините родители, кои поседуваат успешна компанија, досега потрошиле милиони на нејзиното работење. Знаеше дека ги уценува – или пари за операции или ќе го напуштам училиштето.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести