32.8 C
Skopje
Friday, July 1, 2022

Оваа девојка е новата Мис Универзум

Најчитани вести

Мис Јужна Африка, Зозибини Тунзи е новата Мис Универзум.

Оваа убавица е прогласена за најубава во изборот одржан синоќа во Атланта.

Втората придружничка е Софија Арагон од Мексико, додека за прва е избрана Порториканката Медисон Андерсон.

-Пораснав во свет во кој жената изгледа како мене, има коса и боја на кожата како мојата, никогаш не е сметана за убава. Време е тоа да запре. Сакам да ве видат деца, да го погледнат моето лице и во него да го најдат одразот на своето лице, истакна Тунзи на бината.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com