14.8 C
Skopje
Saturday, October 23, 2021

Објавен трејлерот за документарниот филм за Михаил Шумахер

Најчитани вести

Нетфликс го објави трејлер за документариот филм за еден од најпознатите возачи на Формула 1, Михаел Шумахер, кој ќе се емитува од 15 -ти септември.https://credissimo.mk/affiliate/call-me?utm_source=info

Филмот е базиран врз неговата долгогодишна кариера, како и неговиот приватен живот. Свој придонес него имаат неговата сопруга и нивните деца, вклучувајќи го и Мик Шумахер, актуелниот возач на Формула 1 за Ф1 тимот Хаас, таткото на Шумахер, како и возачот на Астон Мартин на Светското првенство во Формула 1, Себастијан Фетел.

Во текот на својата кариера тој освои 91 победа и седум светски шампионати.

Во 2013 година Шумахер си го повреди мозокот во скијачка незгода, а тој сè уште е во фаза на опоравување.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com