0.8 C
Skopje
Sunday, January 23, 2022

Објавен тизерот за „Red Notice“ со Гал Гадот и Двејн Џонсон во главните улоги

Најчитани вести

Комедијата „Red Notice“ е еден од најскапите филмови на Netflix досега. За снимањето се издвоени дури 200 милиони долари. Во главните улоги се Двејн Џонсон, Гал Гадот и Рајан Рејнолдс.

„Red Notice“ ќе биде достапен на Netflix на 12 ноември оваа година. Џонсон ќе глуми агент на Интерпол, Гадот во филмот е крадец на уметнички дела. Рејнолдс исто така ќе глуми негативец.

Откако Netflix ги купи правата за филмот, потврдено е дека продукцијата е на компанијата Flynn Picture, Seven Bucks Productions и Bad Version.

Снимањето започна во јануари минатата година, но беше одложено поради пандемијата на коронавирусот. Продолжи во септември, а конечно беше завршен во ноември.

Филмот се снимаше во Атланта и островот Сардинија.

Погледнете го тизерот.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com