17.8 C
Skopje
Thursday, June 17, 2021

Објавен документ кој докажува дека Меган Маркл ја лажела Опра и целиот свет за ова!

Најчитани вести

Меган Маркл (39) шокираше многумина во одличното интервју со Опра Винфри кога рече дека се омажила за принцот Хари три дена пред венчавката и официјалната церемонија што ја следеа низ целиот свет, но сега во јавноста протече документ што јасно докажува дека тоа не е вистината.

Станува збор за нивната листа за венчавки, што британскиот „The Mirror“ го доби од матичната служба.

Тој потврдува дека формалностите се случиле на 19.05.2018 година во замокот Виндзор. Официјалното лице кое ја подготвило дозволата за венчавката на Меган и Хари, вели дека војвотката очигледно е малку збунета во врска со бракот, бидејќи изјавила дека се венчале во нивниот двор три дена пред споменатиот датум.

„Жал ми е, но Меган е очигледно збунета и дезинформирана. Тие не беа во брак три дена порано пред надбискупот во Кантербери. Посебната дозвола што им помогнав да ја соберам им овозможи да имаат свадба во капелата Свети Georgeорѓи во Виндзор, што се одржа на 19 мај 2018 година, што го виде целиот свет и беше официјална венчавка, признаена од Црквата и законот – рече тој е офицер.

Hari i Megan

„Претпоставувам дека тие можеби разменија некои едноставни завети што самите ги напишаа и ги кажаа пред архиепископот, но тоа веројатно било обична проба“, изјави поранешниот канцелариски службеник Стивен Бортон за „Сан“.

Меган ја зачуди публиката кога ја откри наводната вистина за нивната венчавка пред Опра.

„Знаете, ние всушност се венчавме три дена пред нашата венчавка. Никој не го знае тоа. Заветите што се врамени во нашата соба беа разменети само меѓу нас двајца пред надбискупот во Кантербери во нашиот двор – изјави Меган во големото интервју.

Megan Markl, princ Hari

„Само ние тројцата“, додаде Хари, потврдувајќи ја изјавата на Меган дека тие го замолиле архиепископот да ги венча приватно во нивниот дом, но Бортон сега им потврди на медиумите дека тоа всушност не е можно и објасни зошто.

„Тие не можеа да се венчаат во Нотингем затоа што тоа место не беше овластено за свадби и немаше доволно присутни сведоци. Не е можно само три лица да бидат на венчавката, тоа не е валидна церемонија“ – рече тој.

„Мислам дека војвотката е збунета и дека некаков вид заветен сертификат што стои на ѕидот не е официјален сертификат за венчавка. Свадбата се одржа во капелата под услови предвидени со Законот за кралски бракови од 1772 година. За да можат да се венчаат, кралицата изготви специјална дозвола, со која таа одобри сè, вклучително и местото каде што ќе се одржи венчавката“ – изјави тој.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести