25.8 C
Skopje
Thursday, July 7, 2022

Објавено првото видео од турската серија која се снима во Скопје

Најчитани вести

Викендов во Скопје започна со снимање нова турска серија која го носи насловот „Балканска приспивна песна“.

Како што соопштија продуцентите на серијалот, снимањето започнало на 14 мај, додека филмот ќе ги прикажува искрените и радосните приказни на балканскиот народ. Овој сериски филм во летниот период ќе биде прикажан на ТРТ 1.

Серијалот ќе ја раскаже љубовната приказна на двајца млади од различни националности во Скопје, кој 600 години беше османлиски град, каде што заедно живеат различни националности, како Турци, Албанци, Македонци. Ќе се раскаже нивната борба во насока на тоа во име на љубовта да го постигнат тоа што е невозможно.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com