21 C
Skopje
Friday, May 14, 2021

Објавени СТРАШНИ ДЕТАЛИ: Бритни Спирс страда од деменција? Мајката „ја искористила својата ќерка“, а таткото…

Најчитани вести

Скандал го тресе Холивуд!

Поп-пејачката Бритни Спирс (39) не управува со својот имот 13 години – парите од концерти, турнеи, настапи и спонзорски договори одат на сметката што ја држи нејзиниот татко Џејми Спирс.

Причината за тоа е скандалот од 2007 година, кога доживеа нервен слом и ја избричи главата пред леќите на папараците, поради што Џејми побара поп-пејачката да биде под негов надзор.

И е, години наназад. Сега, во документарниот филм што ќе се емитува на 5 мај, откриено е како тој го сторил тоа – тој во судските трудови навел дека ја дементира!

– На здравствениот картон, Џејми го штиклира полето покрај кое пишува „деменција или некоја друга состојба што бара третман“, што е страшно ако не е точно и ако е така – вели новинарот кој подготвуваше документарец за Спирс.

Таткото на пејачката неодамна дури ја обвини својата сопруга за „експлоатација на нејзината ќерка“, а поради неодамнешното заболување, тој го прогласи менаџерот на Бритни, Џоди Монтгомери за нејзин привремен старател.

За сите овие години таа беше под надзор, Бритни никогаш не била сослушана на суд во врска со нејзината ситуација и шансата на крајот да го прекине надзорот сега кога има 39 години, но таа ќе ја има првата можност да се појави на суд овој јуни.

Документарецот ја испитува можноста пејачката навистина да страда од деменција, но исто така открива „дека во Америка има само пет проценти случаи на возраст под 65 години“. Секако, на Интернет веднаш започна дискусија за здравствената состојба на пејачката, а обожавателите наведуваат дека „ако е така, Бритни е навистина болна, како би можела да ги научи и запомни сите зборови на песни и рутини за танцување“.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести