23.8 C
Skopje
Saturday, June 25, 2022

Објавени нови рендери за Motorola One Action

Најчитани вести

Линијата телефони со Android One на Motorola наскоро ќе се прошири кога официјално ќе биде претставен новиот Motorola One Action.

Сега се појавија рандери, кои се чини дека се официјални, и ја покажуваат предната страна на уредот, како и две опции за боја на задниот дел: бела и сина/зелена.

Новите промотивни фотографии прикажуваат punch-hole отвор за предната камера, на екранот од 6,3 инчи со FHD+ резолуција. Предната камера треба да има сензор од 12,6 MP. На задната страна се три камери, од кои две ќе имаат по 12,6 MP.

Телефонот ќе работи со чипсет Exynos 9609 и ќе се нуди во три RAM опции и  три опции за складирање: 3 GB/32 GB, 4GB/64GB и 4GB/128GB. Капацитетот на батеријата е 3500mAh, додека софтверот треба да биде Android 9 Pie.извор: USB.mk

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com