17.8 C
Skopje
Friday, October 22, 2021

Обраќање на Заев по повод 75 години од основањето на Сојузот на здруженијата на пензионерите

Најчитани вести

Ве известуваме дека денеска 20.09.2021 година (понеделник), од 11:00 часот, премиерот Зоран Заев заедно со министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска и претседателката на Сојузот на здруженија на пензионери на Македонија, Станка Трајкова ќе има обраќање по повод одбележување на Јубилеј – 75 години од основањето на Сојузот на здруженијата на пензионерите.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com