7.8 C
Skopje
Saturday, October 23, 2021

Обожавателите се просуваат од Вили Гарсон со легендарните реплики на ликот што го вивна меѓу легендите – Стендфорд Бленч

Најчитани вести

Вили Гарсон, на сите добро познат како Стенфорд Блеч од култната серија „Сексот и градот“, почина на 57-годишна возраст. Најдобриот пријател на Кери Бредшо, која во серијата ја глуми Сара Џесика Паркер, веќе долго време се борел со ракот, иако не е потврдено дека тоа е причината за неговата смрт. (Повеќе информации можете да прочитате ТУКА).

Актерките од култната серија, но и многу обожаватели се збогуваат со него на социјалните мрежи. Сите ќе го паметат по генијалните и изјави и шеги во серијата, а некои од неговите реплики засекогаш ќе останат во меморијата на сите обожаватели.

Тоа е наше хоби. Некои луѓе прават колажи. Ние судиме“.

О, Боже, таа е моден убиец.“

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com