Home » Облачно со температура до 13 степени

Облачно со температура до 13 степени

by Журнал.мк

Најниската температура утрово била -12 степени во Маврови Анови, -7 степени биле измерени во Битола, -6 во Охрид, -5 во Кр.Паланка, Дебар и Попова Шапка, -4 во Крушево, -3 во Тетово, Берово и Претор, -2 степени во Прилеп и Струмица, -1 во Виница, 1 степен бил измерен во Скопје Петровец, 2 во Скопје-З.Рид, Куманово, Штип, 3 во Д.Капија и Дојран, 5 во Гевгелија.

47 сантиметри снег биле измерени на Маврови Анови, 25 на Попова Шапка, 23 во Пожаране, 22 во Крушево, 13 во Битола, 9 сантиметри снег се измерени на Ѓуриште, 5 во Охрид, 3 во Берово.

Денеска ќе биде умерено до значително облачно. Попладне во западните делови, а до крајот на денот насекаде облачноста ќе се намали. Ќе дува слаб до умерен, а вдолж Повардарието умерен до засилен ветер од северозападен правец.

Максималната температура ќе биде во интервал од 5 до 13 степени.

Во Скопје значително облачно, а во текот на попладнето облачноста ќе се намалува. Ќе дува умерен ветер од северозападен правец. Максималната температура ќе достигне 8 степени

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More