7.8 C
Skopje
Friday, October 7, 2022

Облачно со пороен дожд и грмежи

Најчитани вести

Времето денеска ќе биде променливо облачно и нестабилно со пороен дожд и грмежи, особено попладне. На места процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со силен ветер, град и пообилни врнежи (над 30 литри на метар квадратен).

Минималната температура ќе биде помеѓу 12 и 20, а максималната ќе достигне од 24 до 31 степен.

Во Скопје ќе биде променливо облачно и нестабилно со пороен дожд и грмежи, особено попладне. Повремено процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме.
Температурата ќе се движи од 18 до 27 степени.

Во четврток и петок ќе има преодно стабилизирање на времето, а дневните температури ќе се задржат нешто пониски. Во сабота попладне ќе има повремен локален дожд.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com