22.8 C
Skopje
Tuesday, September 27, 2022

Облачно со повремен дожд

Најчитани вести

Времето во државата ќе биде претежно облачно и свежо со повремен локален дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Дневната температура ќе биде во интервал од 11 до 17 степени.

Во Скопје, претежно облачно со слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Температурата ќе достигне до 16 степени.

Во следните денови ќе преовладува претежно облачно време со повремен локален дожд. Од утре ќе дува умерен, повремено засилен југоисточен ветер и ќе има пораст на дневната температура. Во понеделник под влијание на нов влажен бран се очекуваат врнежи на повеќе места.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com