Home » Облачно со врнежи претежно од снег

Облачно со врнежи претежно од снег

by Журнал.мк

Облачно, во текот на целиот ден со врнежи претежно од снег, во јужните делови од Повардарието од дожд и снег, а на крајниот југоисток претежно од дожд. Пообилни врнежи ќе има во северозападните делови. На повеќе места ќе се формира нова снежна покривка, во западните делови над 15 см нов снег. Попладне ќе дува умерен, а вдолж Повардарието засилен ветер од северен правец. Максималната температура ќе достигне од 0 до 6 степени.

Во Скопје, облачно во текот на целиот ден со повремени врнежи од снег и ќе се формира снежна покривка. Попладне ќе дува засилен ветер од северен правец. Максималната температура ќе достигне 2 степена.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More