21.8 C
Skopje
Thursday, May 26, 2022

Облачно со врнежи од дожд

Најчитани вести

Времето денеска ќе биде претежно облачно со врнежи од дожд, кои ќе бидат пообилни во јужните делови. 

Локално се очекува на наврнат над 25 литри на метар квадратен, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи.

Утринската температура ќе се движи од 4 до 12 степени, а дневната од 6 до 14 степени.

Во Скопје и околината времето ќе биде облачно со врнежи од дожд. Утринската температура ќе достигне до 8 степени, а дневната до 12 степени. /МИА

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com